River Point to jedna z najnowszych inwestycji mieszkaniowych Archicom, która zlokalizowana została na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu. Jest to część śródmieścia, które cieszy się obecnie ogromnym boomem inwestycyjnym, dzięki swojemu doskołamu położeniu. River Point to miejsce  dla osób ceniących bliskość rzeki, aktywny wypoczynek pośród zieleni i piękne widoki rozciągające się z dużych okien na Stare Miasto i Odrę.

Za projekt zieleni odpowiadała wrocławska IKROPKA. Celem projektowym było wypracowanie wizji na teren osiedla otwartego na rzekę. Architekci krajobrazu kładli nacisk na nieszablonowe podejście do tematu, doprecyzowaniu najdrobniejszych szczegółów, tak aby osiągnąć zakładaną spójność w tym projekcie. Środkiem wyrazu w tym wypadku stały się miękkie, organiczne formy – tak, aby w oryginalny sposób wypracować ciekawą przestrzeń przy jednoczesnym dostosowaniu jej do funkcji jaką ma pełnić.

Na poniższych zdjeciach przedstawiamy kilka zdjeć tej inwestycji oraz dostarczonych przez nas krat pod drzewa LAB.SP.003. Dziękujemy za współpracę firmom ARCHICOM, IKROPKA oraz AUGUST BRUKI.