Czym kierować się przy wyborze – część 1. kosze uliczne i kosze parkowe

Polecane produkty:

donice betonowe

donice na taras

donica podświetlana led

donice stalowe

donice stalowe

 

Poniżej postaramy się przeanlizować główne czynniki, które należy brać pod uwagę przy wyborze koszy ulicznych lub koszy parkowych.

 

wybór koszy ulicznych i parkowych

 

Zanim wybierzesz kosz na śmieci, powinieneś wziąć pod uwagę kilka czynników. Często to, co sprawia, że ​​kosz na śmieci jest idealny dla jednego Klienta, czyni go nieodpowiednim dla innego.

 

1. Budżet

 

W ofercie Archgoods dostępne są kosze o różnej cenie, co daje możliwość dopasowania ceny do posiadanego budżetu Tam, gdzie budżet jest napięty, proponujemy jeden z naszych lżejszych pojemników ze stali miękkiej. Tam, gdzie główny nacisk kładzie się na cenę, warto rozważać kosze wykonane ze stali ocynkowanej, malowanej proszkowo o pojemności min. 60 litórw. W przeciwnym przypadku polecamy kosze o wyjątkowym wzornictwie - wykonane z niezwykle trwałych materiałów jak beton UHPC czy stal corten.

 

2. Trwałość

Zastanów się, czy kosz uliczny/parkowy umieszczony będzie w miejscu, w którym będzie narażony na wandalizm lub ciężkie warunki eksplatacji Na jakie warunki środowiskowe będzie narażony? I tak w strefach o wysokim zanieczyszczeniu nie polecamy stali nierdzewnej, natomiast w strefie nadmorskiej, o wysokim zasoleniu powietrza odradzamy stal corten. Najwyższą trwałość zapewnią kosze z betonu UHPC, które dodatkowo nie wymagają konserwacji.

 

3. Pojemność

Sprawdź jak często zapełniane są lub muszą być opróżniane kosze w podobnej lokalizacji ? Odpowiedź na te pytania pozwoli ustalić, czy pojemnik o pojemności 40 litrów lub 120 litrów jest bardziej odpowiedni.

 

4. Niewłaściwe użycie

Powszechnym problemem w wielu miejscach publicznych jest niewłaściwe wykorzystanie pojemników na śmieci, gdzie są one używane jako pojemniki na śmieci domowe. Aby temu przeciwdziałać, wiele naszych pojemników jest dostępnych z ogranicznikami.

 

5. Estetyczny

Oferujemy szeroką gamę wzorów dla różnych rodzajów lokalizacji. Wiele naszych pojemników ma opcję różnych wykończeń, umożliwiając dostosowanie do różnorodnych stylów architektonicznych. I tak posiadamy typowe kosze uliczne, czy parkowe, ale w naszej ofercie znajdziecie również kosze do centrum handlowego, urzędu lub przed siedzibę firmy.

 

6. Warunki lokalne

W niektórych przypadkach szerokość chodnika lub natężenie ruchu pieszego mają znaczny wpływ na wybór pojemnika na śmieci. Oferujemy wiele kształtów i rozmiarów pojemników, aby zapewnić pełną swobodę wyboru.