Jeśli nawierzchnia bezpieczna ma być równa z otaczającym obszarem, wymagane jest wykonanie wykopu na głębokość równą głębokości warstwy zrębków wraz z podbudową.
Podłoże musi być przepuszczalne, aby uniknąć efektu stojącej wody np. po ulewnych deszczach. W związku z tym zalecamy przygotowanie warstwy drenażowej. UWAGA: Planując plac zabaw należy w miarę możliwości unikać przedostawania się innych materiałów z otoczenia, np. piasku z piaskownicy, ponieważ może to poważnie osłabić efekt amortyzacji.


Nawierzchnia bezpieczna z atestem higienicznym PZH


Dlaczego wybrać Thermosafe ?
Thermosafe do najwyższej jakości nawierzchnia bezpieczna na place zabaw. Wykorzystanie wyselekcjonowanych gatunków drewna z przewagą gatunków drewna twardego i liściastego sprawia, że Thermosafe ma wyjątkowo długą żywotność nawet do 8 lat. Thermosafe nigdy nie będzie służyć za “kocią lub psią toaletę” — dlatego jest to higieniczne i ekologiczne rozwiązanie. Zrębki nie zamarzają nawet zimą stąd chronią przed upadkiem przez cały rok. Produkt jest przetestowany przez DEKRA i certyfikowany przez TÜV. Nawierzchnia posiada atest higieniczny PZH.

Certyfikat TUV NORD
zgodność z normami: EN 1176–1:2017–12, EN 1177:2018–3

Świadectwo DEKRA
Potwierdzona wysokość upadku dla nawierzchni bezpiecznej

Atest PZH
Produkt posiada atest higieniczny o numerze B.BK.6011.002.2023 ważny do dnia 01.01.2028 r

Najlepsze drewno
Wyselekcjonowane drewno twarde z lokalnego i zrównoważonego leśnictwa

Drewno suche
drewno wysuszone (klasa zawartości wody M20)

Cały rok
Nawierzchnia zachowuje parametry amortyzujące przez cały rok

Higienicznośc
Nawierzchnia Thermosafe nie jest traktowana przez psy i koty jako kuweta

Czyste drewno
drewno niebarwione, bez środków przeciwgrzybicznych, przeciwgnilnych i biocyd
Okres użytkowania i trwałość Thermosafe
Nawierzchnie bezpieczne Thermosafe wykonane są z mixu różnych gatunków wyselekcjonowanego drewna z 60% udziałem drewna twardego-liściastego. W procesie produkcji drewno jest siekane i suszone w temperaturze 80°C. Zapewnią to dużo większą żywotność, która wynosi 4–8 lat oraz lepsze właściwości drenażowe w porównaniu np. ze zrębkami wykonanymi wyłącznie z drewna miękkiego (trwałość ok. 2 lat). Thermosafe przez cały rok zachowuje doskonałe parametry amortyzacji w przypadku upadku z urządzenia zabawowego, co stanowi bardzo istotną przewagę nad stosowaniem piasku, który zamarza w okresie zimy. Thermosafe to także czystość i higiena oraz brak problemu z chwastami, grzybami.

Specyfikacja techniczna nawierzchni bezpiecznej
naturalna nawierzchnia bezpieczna na place zabaw
zrębki przesiane o uziarnieniu od 5 do 50 mm (tzw. frakcja główna stanowiąca ok. 70–85% masy dostarczonego materiału), przy dopuszczalnej długości do 15 cm – zapewnia najwyższy standard ochrony przed upadkiem.
produkt wolny od zanieczyszczeń
- w procesie produkcji nie są stosowane środki przeciwgrzybiczne, przeciwgnilne ani biocydy
zawartość wody: drewno wysuszone (klasa zawartości wody M20)
rodzaj drewna: drewno twarde, 100% naturalne i nieobrobione drewno pnia, kruszone mechanicznie (siekane), niska zawartość kory
gatunek drewna (mix): głównie buk, klon, brzoza, olsza, jesion, wiąz, daglezja, modrzew i sosna i jodła.
60% mixu stanowią gatunki liściaste, 40% gatunki drewna iglastego
pochodzenie: drewno z lokalnego i zrównoważonego leśnictwa
zakres stosowania: place zabaw przedszkolne, szkolne, miejskie i przydomowe
zgodność z normami: EN 1176–1:2017–12, EN 1177:2018–3
nawierzchnia bezpieczna posiada Atest Higieniczny PZH wystawiony przez Zakład Bezpieczeństwa Zdrowotnego Środowiska NIZP — PZH w Warszawie — (dot. mixu 100% z drewna liściastego)
- dostawa: 24 x 70 litrowe worki (1 paleta), BIG BAG — poj. 1 m³, naczepa — 90 m³
*Więcej informacji na temat norm EN 1176–1:2017–12, EN 1177:2018–3 znajduje się tutaj >
Jak rozpoznać wysokiej jakości zrębki?
O najwyższej jakości nawierzchni bezpiecznej Thermosafe świadczy to, że powstało w 100% z lokalnego, zrównoważonego leśnictwa i składa się wyłącznie z naturalnego i nieobrobionego drewna pnia naturalnego. O trwałości zrębek drewnianych w znacznym stopniu decydują – gatunek drewna, frakcja, poziom zanieczyszczenia (ziemia, igliwie, itp.), wilgotność. Wysokiej jakości zrębki wykonane sa głównie z gatunków drewna twardego, w przeważającej części liściastego, są wolne od zanieczyszczeń i ciał obcych, takich jak np. kamienie, cząstki metali i gleba. Uwaga: niskiej jakości zrębki mogą powstawać m.in. w procesie przetworzenia starych palet transportowych oraz drewna wykorzystywanego w budownictwie.


Jak wykonać nawierzchnię bezpieczną ze zrębek drewnianych Thermosafe?
Instrukcja przygotowania i wykonania nawierzchni bezpiecznej ze zrębków drewnianych.
Przygotowanie
Podbudowa
Warstwa drenażowa (1) o grubości ok. 10–15 cm pozwala uniknąć zalania wodą podczas intensywnych opadów deszczu. Do wykonania podbudowy zalecane jest wykorzystanie żwiru o granulacji 1–4 mm, ze względu na swoją gęstość nie jest łatwo wymywany przez wodę. Zalecane jest umiarkowane zagęszczenie przy użyciu odpowiedniego sprzętu.
Dodatkowo na warstwie drenażowej należy ułożyć włókninę o odpowiedniej przepuszczalności wody, aby zapobiec mieszaniu się warstw oraz ograniczyć możliwość kiełkowania/przerastania roślin.
Wskazówki
Planując zapotrzebowanie na zrębki należy wziąć pod uwagę osiadanie materiału. Stąd rekomendujemy zagęszczenie maksymalnie do 20%. I tak na przykład, aby osiągnąć na gotowo grubość 30 cm wymagana wysokość wypełnienia wynosi ok. 36 cm. Ponadto należy uwzględnić efekt rozsypywania, stąd wymagana grubość warstwy Thermosafe (2) = minimalna grubość wynikająca z wysokości upadku + 10 cm naddatku. Stąd:
- Przy krytycznej wysokości upadku 2 m wymagana grubość warstwy Thermosafe wynosi 30 cm.
- Przy krytycznej wysokości upadku 3 m wymagana grubość warstwy Thermosafe wynosi 40 cm.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną lub masz inne pytania zapraszamy do kontaktu
