Wszystkie stalowe elementy naszych produktów są zabezpieczone antykorozyjnie. W zależności od grubości oraz kształtu materiału stosowane są następujące metody zabezpieczenia antykorozyjnego:
- cynkowanie zanurzeniowe (ogniowe) metodą proces Sendzimira
- cynkowanie galwaniczne
- cynkowanie proszkowe w temp. 50–400 °C
Uwaga:
W przypadku instalowania produktów stalowych na obszarach o wysokim stopniu zasolenia powietrza (np. tereny nadmorskie) lub zanieczyszczeniu powietrza, Archgoods zaleca zastosowanie dodatkowego podkładu cynkowego TRIPLEX, który zwiększa odporność antykorozyjną produktów.
Konserwacja:
Niezbędne jest okresowe sprawdzenie stanu powłok lakierniczych. Wszelkie zarysowania, ubytki należy niezwłocznie zreperować.
Dla plam bardziej uciążliwych, skuteczne winny być łagodne domowe środki czyszczące w formie kremu. Nie należy stosować do mycia proszków do szorowania, gdyż mogą one zostawić na powierzchni zadrapania. Poważne plamy pochodzące z oleju lub smarów mogą być usuwane przy pomocy produktów opartych na alkoholu, łącznie ze spirytusem metylowym i alkoholem izopropylowym lub przy pomocy innych rozpuszczalników, takich jak aceton. Środki te nie stanowią niebezpieczeństwa dla własności antykorozyjnych powłoki.
Farby i graffiti mogą być usuwane firmowymi środkami stosowanymi do usuwania powłok malarskich, opartymi na związkach alkalicznych lub rozpuszczalnikach. Należy unikać stosowania twardych skrobaków lub noży, gdyż można nimi zarysować powłokę poliestrową.
Wszystkie zadrapania powstałe na skutek przejawów wandalizmu likwiduje się samodzielnie poprzez punktowe nałożenie nowej warstwy lakieru, po wcześniejszym oczyszczeniu zadrapanej powierzchni. Producent może dostarczyć szybkoschnącą farbę w aerozolu, która nakłada się spryskując powierzchnię zadrapaną z odległości 10–20 cm. Czas schnięcia do 60 minut.
Narzędzia do czyszczenia
Mokra tkanina lub skora zamszowa będą zazwyczaj wystarczające do usunięcia zwykłego zabrudzenia. Dla bardziej opornego zabrudzenia„ zazwyczaj nadają się nylonowe gąbki, takie jak “Scotch Brite”. Nie wolno stosować do stali pokrytych warstwą poliestrową stalowych poduszek do szorowania, wełny czyszczącej ani szczotek drucianych.
Okresy między czyszczeniem
Czyszczenie elementów ze stali pokrytej warstwą poliestrową przeznaczonych do wnętrza budynkow nie rożni się w rzeczywistości od czyszczenia innych materiałów. W zależności od stopnia zabrudzenia, i powstałych osadów, zalecana jest częstotliwość czyszczenia co 6–12 miesięcy, przy niewielkim zanieczyszczeniu oraz co 3–6 miesięcy.