Konglomerat granitu lub marmuru

to materiał produkowany przy użyciu mieszanki spoiwa oraz kruszywa granitu lub marmuru.Cała powierzchnia zabezpieczona jest powłoką z zawartością tetrachloroetylenu na bazie polimerów plastików o właściwościach grzybobójczych oraz stanowiących naturalną ochronę przed promieniowaniem UV oraz osadzaniem się zabrudzeń atmosferycznych – w ten sposób kamień zachowuje swój pierwotny wygląd przez wiele lat oraz podkreślona jest jego naturalna kolorystyka.

Siedzisko oraz powierzchnie poziome są gładkie natomiast wszystkie powierzchnie pionowe są piaskowane. Na życzenie istnieje możliwość nadania wszystkim ścianom struktury polerowanej.

Zalety konglomeratu granitu oraz marmuru:

  • jest ciepły w dotyku
  • jednolitość koloru
  • zabezpieczenie antigraffiti
  • odporny na wysokie temperatury, środki chemiczne
  • konglomeraty są o wiele bardziej wytrzymałe na zginanie niż granity
  • jednolita struktura konglomeratu zapewnia 100 % możliwości renowacji po dodatkowym polerowaniu
  • jest o koło 20% lżejszy od kamieni
granit
Konglomerat granitu (polerowany / szczotkowany)
granit2
Konglomerat marmuru – Nero (polerowany / szczotkowany)
granit 3
Konglomerat marmuru – Bianco (polerowany / szczotkowany)

Konserwacja

Do zwykłej pielęgnacji i konserwacji produktów z konglomeratu, należy używać wyłącznie środków o neutralnym pH. Powierzchnie należy myć ciepłą wodą a następnie przetrzeć do sucha szmatką wykonaną z miękkiego materiału.

Okresowa konserwacja konglomeratów powinna być przeprowadzana co 18-24 miesiące przy użyciu impregnatów do zabezpieczenia kamieni na zewnątrz.

Należy pamiętać, że gdy stosujemy tego typu impregnat powierzchnia musi być bezwzględnie czysta, ponieważ impregnat tworzy na powierzchni marmuru powłokę, która nie przepuszcza wilgoci a jednocześnie tworzy swoisty bezbarwny film.

Użycie: Należy nanieść równomiernie odpowiednią ilość impregnatu na obrabianą suchą, czystą i odtłuszczoną powierzchnię przy pomocy szmatki, pędzla, wałka lub natryskowo. Dla uzyskania dobrego efektu zalecane jest dwukrotne potraktowanie powierzchni w odstępie 20 min. Pozostawić na ok 30 minut, pozostałość zetrzeć.